Network ve Server Çözümleri

Bir proje kapsamında fizibilite çalışması yapılarak, projelendirme için Cat5e, Cat6 Cat7, Multi Mode, Single Moda F/O kablo çeşitlerini kullanmaktadır.  Data aktarımında ve datalara ulaşma noktasında hız ve performans kaybı yaşanmaması için gerekli ön çalışmalar yapılır. Bu proje kapsamında elektrik ve UPS alt yapısının projelendirilmesini sağlamaktadır.

Network yapılandırma hangi aşamalardan oluşur?

  • Yerel ağ kablolama ve kablosuz ağ kurulumu
  • Kabinet montajı ve Patch panel montaj düzenlenmesi
  • Server odası yapılandırması
  • Uzak lokasyonlar için vpn yapılandırması

Altyapı işlemlerinin tamamlanmasının ardından daha evvel sisteme uygunluk noktasında çalışması yapılan güvenlik yapılandırması yapılacaktır. Kurulum aşamasında Firewall cihazlarının kurulum ve düzenlemesi ile uzak lokasyonlardaki bağlantılar kurulur.

Sistem güvenliği ve data güvenliği için gerekli yedekleme cihazlarının kurulma işlemleri yapılır. Yedekleme için gerekli düzenlemeler aktif hale getirilir.

Sunucunun en önemli özelliği veri akışını güvenli, kesintisiz ve istikrarlı bir performans ile sağlayabilmesidir. Bu yüzden her sunucu donanımsal olarak gelişmiş özelliklere sahiptir ve çoğu zaman ek donanımlar ile güçlendirilir. Örneğin olası bir enerji sorununa karşı kesintisiz güç kaynağı yapısı, durmadan çalışan makinelerin aşırı ısınmasına karşı özel soğutma yapıları, verilerin yüksek hızda ve hatasız bir şekilde istemcilere aktarılabilmesi veya gerektiğinde yedeklenebilmesi için özel kablolar, büyük sunucu sistemlerinin önemli ek birimleri arasında sayılabilir.

Biz tam da bu noktada, hem kurulum ve hem de destek aşamalarında her türlü desteği hem alabilmek ve hem de sizlere daha hızlı çözümler üretebilmek adına HP partneri olarak sizlere hizmet verdiğimiz için gerçekten mutluyuz.