E-Defter Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-Defter uygulamasına geçiş yapabilmek için iki farklı alternatif vardır.

Birincisi, yazılım tedariki, onaylanma süreci ve gerekli belgelerin temini gibi süreçlerin tamamının firmalar tarafından yürütülmesidir.

When creating a descriptive composition, you’ll typically use the MLA structure. Composing an essay https://onemomentessay.com isn’t a catchy task once you understand the structure nicely. Writing this type of article is not a simple job. Creating a blooming educational paragraph is substantially the very same.

You’re additionally recommended to supply a copy of your own descriptive essay to your own buddy, instructor or comparable. The university software issue is easily the most vital component the essay. The excellent thought that you simply have to concentrate upon initially, is the goal of creating this composition. That is a massive website that features thesis writing services on your own educational goals.

Sadly there isn’t any sure fire method of writing a college entrance essay. The aim of composing this kind of composition will be to inquire and investigate. In this kind of article plagiarism needs to be prevented. Study the essay over and over before posting.

e-Defter uygulamasına geçiş yapabilmek için firmaların, öncelikle mali mühür temin etmiş olması gerekmektedir. Ardından e-Defter tutulması, kaydedilmesi, onaylanması ve yasal sınır olan 10 yıl boyunca arşivlenmesi için gerekli olan yazılım ve donanımsal hazırlıkları tamamlarlar. Yapılan hazırladıkların, yani yazılımlarının uygunluk kriterleri için de onay almalıdırlar.

İkincisi ise, yazılımlarını hazırlamış ve GİB tarafından onaylanmış olan özel entegratörlerle çalışmak ve hemen uygulamanın aktif hale geçirilmesidir.

GİB onaylı özel entegratörler e-Defterlerin tutulması, kaydedilmesi, onaylanması ve arşivlenmesi için gerekli altyapıyı hazır olarak sunarlar. Ticari amaçlı çalışan vergi mükelleflerinin yapması gereken e-Defterlerde gerekli bilgilerin doldurulması gibi süreçlerdir. Özel entegratörlere ait yazılımı kullanmayı tercih eden mükellefler özel entegratör portali ya da kendi sunucuları üzerinde işlem yapmayı tercih edebilirler. Bu entegratör firmalarını tercih eden mükelleflerin bütün yükümlülükleri bundan ibarettir.